HISTORIE

hist2 Strůjcem projektu IRON PEOPLE je Martin Gabla. Nejdříve se mělo jednat jen o čistě soukromé potrénováníčko prostřednictvím třech Ironmanů absolvovaných ve třech dnech za sebou napříč celou Českou Republikou.

Spolupráce s handicapovaným sportovcem Vaškem Svobodou však Martina přivedla na myšlenku využít extrémní sportovní výkon pro charitativní projekt. Projekt, jehož smyslem není jen pomoc postiženým sportovcům, ale také zcela spontánní reklama na aktivní život jako takový, ve kterém nejde o vteřiny, ale o hluboký prožitek a radost z pohybu.

V roce 2017 se tak uskutečnil 1.ročník projektu IRON PEOPLE a hist3Martinovi se společně s Markem Peterkou podařilo během tří dnů uskutečnit celé tři Ironmany napříč celou ČR. Celkový čas strávený na trati byl 37h27 minut. Během jejich zápolení s tratí se k nim přidalo 33 borců, kteří s nimi buď chvíli plavali, jeli na kole, nebo běželi. Díky nim a všem dalším dobrovolným dárcům, kteří na projekt přispěli nemalou finanční částkou se vybralo neuvěřitelných Kč 115.461,-. Za tento obnos se poté nakoupilo triatlonové vybavení čtyřem handicapovaným sportovcům, včetně nového tandemového kola Duratec pro Vaška Svobodu.

V roce 2018 projekt pokračoval v podobném gardu, namísto třech Ironmanů však Martin zdolává trasu 10 x 1/2 Ironmanů v 10 dnech na různých místech ČR v celkovém čase 51h35min., opět doprovázen velkým počtem sportujících podporovatelů. Vybralo se Kč 52055,- a celý výtěžek akce byl opět věnován na nákup sportovního vybavení nevidomým triatletům.

V roce 2019 se charitativní-projekt IRON PEOPLE posouvá o krok dál a stává se z něj štafetový závod IRON PEOPLE RACE, opět napříč celou Českou Republikou.

Projekt IRON PEOPLE oficiálně zastřešuje stejnojmenný spolek a na realizaci celé akce se podílí parta šikovných dobrovolníků, bez kterých by to nešlo. Dalšími zakladateli spolku jsou Michal Borský a Jan Kostelník.

 

 

IP - 2017 IP - 2018 IP - 2019     

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.